KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145325
nr 1414 5325
Oddmar Björklund
(1907-1997), Sverige
Oljemålning, Ekor på strand. Signerad. Olja på pannå, 20x28, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Kondition: slitage
Oddmar Björklund, svensk bildkonstnär född 1907 i Stockholm, död 1997.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:06:26
150 kr
200 kr
Oddmar Björklund
Läs mer om Oddmar Björklund